עורך דין משפט מנהלי

משפט מנהלי

אדם שמוצא את עצמו מנהל חזית מול רשות מקומית או משרד ממשלתי, מבחירתו או בסיטואציה שנכפתה עליו, מרגיש לא פעם בודד במערכה. הוא מתקשה להשיג תשובות בסבך הפקידים והביורוקרטיה ונאלץ לבזבז זמן ומשאבים רבים על מנת לאתר מי הם הגורמים אליהם הוא אמור לפנות ובאיזה אופן עליו לפנות אליהם ומתי.

משפט מנהלי מגדיר את ערוץ ההדברות בין מוסדות המדינה והרשויות המקומיות (עיריות, למשל) לבין האדם הפרטי. באמצעות פנייה לבית המשפט לעניינים מנהליים או לוועדה הרלוונטית על פי הכללים הנוהגים בהם, ובסיועו של עורך דין ליטיגציה מנהלית, ניתן לחסוך זמן התדיינות עם גופי ממשל ולהניע תהליכים תקועים. כך ניתן לקבל מענה שהיה קשה לקבלו באופן אחר.

ייחודיותו של משפט מנהלי

משפט מנהלי שונה מהליכים אחרים מכמה טעמים. ראשית, לא ניתן לבקש בו פיצוי כספי אלא רק לקבל תגובה או פתרון לבעיה, להפוך החלטה מנהלית שהתקבלה או לכפות פעולה שלא נעשתה. שנית, הזמן הוא גורם משמעותי ביותר בהליכים מנהליים ולכן חשוב שלא יהיה שיהוי בטרם מגישים את הערר או את העתירה. חשוב לציין כי גם אם עברו יותר מהימים הקבועים בחוק, עורך דין מנהלי יכול לעיתים למצוא את הדרך שתאפשר להגיש עתירה מנהלית או ערר בהארכת מועד ולכן כדאי לפנות ולהתייעץ בטרם מרימים ידיים.

משפט מנהלי הוא תחום החולש על עשרות נושאים שונים, בהם תכנון ובניה, רישוי עסקים, רשויות מקומיות, ארנונה, חינוך, תאגידי מים וביוב, מכרזים, חוק חופש המידע, עמותות, בטחון הציבור, תאגידים בטחוניים, תעבורה, דיור ציבורי, משק הדלק, שירות נותני אשראי, הגנת הסביבה, מאגרי מידע, בריאות, תקינה ועוד.

בכל הסקטורים הללו לפקידי השלטון יש כח רב מתוקף תפקידם ועל כן למחוקק חשוב לוודא כי הם אינם משתמשים בו באופן מופרז ושרירותי וכי ההחלטות המנהליות אותן הן מקבלים נעשות תוך הפעלת שיקול דעת מקצועי.

ניסיון בליטיגציה מנהלית

משרד עו"ד טלבי גולדרט נבחר בשנת 2021 על ידי מדריך הדירוג לעורכי דין BDI Code בפעם השניה ברצף כמשרד מוביל בקטגורית עורכי דין משפט מנהלי

לצוות משרד עו"ד טלבי גולדרט ניסיון ענף בתחום המשפט המנהלי בכלל ובליטיגציה מנהלית בפרט. צוות המשרד ייצג בהצלחה בתיקים רבים בתחום והביאו לתוצאות חיוביות עבור לקוחות המשרד.

עורכות הדין במשרד טלבי גולדרט מלוות את לקוחותיהם החל משלבי ההתדיינות טרם הגשת הבקשה, הערר או העתירה, בניסיון לקבל מענה עוד בטרם מגיעים לכתלי בית המשפט, ובמידת הצורך עד להגשת ערר, עתירה מנהלית, ערעור מנהלי או תובענה מנהלית.

ניסיונו הרב של הצוות מאפשר לו להמליץ על ההליך המשפטי היעיל ביותר עבור הלקוח, להסביר לו את אופי התהליך העומד בפניו, מהם הקשיים האפשריים ומה אפשרויות הבחירה העומדות בפניו. התנהלות זו מאפשרת לתכנן יחד אסטרטגיה משפטית חכמה ומנצחת.


אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

  1. בית משפט לעניינים מנהליים
  2. ליטיגציה אזרחית
  3. עתירה מנהלית
דילוג לתוכן

    צור איתנו קשר:    צרפו מסמך לבחירתכם: