הנחות ארנונה לתעשייה

סיווג ארנונה תעשייה

מפעלי תעשייה חולשים בדרך כלל על שטחים נרחבים ומשלמים ארנונה נכבדת, לכן צו הארנונה הגדיר סיווג ארנונה תעשייה בתעריף מופחת משמעותית. משכך, עם בוא החיוב השנתי משתלם להגיש בקשה לשינוי סיווג תעשייה ולקבל הפחתה של עד כ-50% למ"ר בחישוב הארנונה.

מי זכאי לקבלת סיווג תעשייה לצרכי ארנונה?

הדרך להנחה בארנונה אינה פשוטה מפעלי תעשייה. כדי להצליח לקבלה עליהם להוכיח לרשות המקומית כי עיקר פעולתם הוא ייצור ותעשייה, שכן אם הפעילות נחלקת בין ייצור לאפיקים אחרים ההגדרה לא תחול עליהם. לא זאת בלבד, אלא גם שעל החברה להוכיח כי מוצריה נועדו לשימוש הציבור הרחב, ולא לייצור על פי הזמנה בלבד, וכי קיים תוצר ממשי לפעילותה המביא להשבחת הערך הכלכלי של טובין.

את כל רבדיו של הסעיף צריך הלקוח להוכיח בבואו להגיש בקשת סיווג ארנונה לתעשייה, שכן אלמלא יעשה זאת נכון מנהל הארנונה עלול לפסול את זכאותו וועדות הערר עלולות להשתמש בנתונים סותרים לאלו אותם הגיש בתום לב, על מנת להוכיח כי הוא אינו ראוי לסיווג זה וכעילה לחייב אותו בסיווג יקר יותר. בשל כך, קיימת חשיבות רבה לליווי משפטי חכם ומקצועי בעת הגשת בקשה לסיווג ארנונה כבר מהשלב הראשוני.

פסלו לכם את סיווג תעשיה וקבלתם סיווג משרדים? שקלו הגשת ערר

גם כאשר הבקשה מאושרת פעמים רבות נוצר מצב בו הרשות המקומית מנסה להגדיר תעריפים נפרדים לאזורי הייצור ולאזורי המנהלה על מנת למקסם את רווחיה מארנונה. חישוב לא נכון של השטחים פירושו תשלום גבוה משמעותית מאשר החיוב המיטבי עבור הלקוח וקיימים מקרים רבים בהם שווה להלחם בהחלטת הרשות באמצעות הגשת ערר לוועדת ארנונה או אף עתירה לבית משפט לעניינים מנהליים בעת הצורך.

בשנים האחרונות היו מספר פסיקות של בית המשפט לעניינים מנהליים שקבעו כי כאשר במבני תעשייה קיימים משרדים המהווים חלק בלתי נפרד וחיוני לפעילות הייצור יחול עליהם תעריף תעשייה ולא תעריף משרדים, דבר העשוי לחסוך סכומי עתק במקרים מסויימים. מכיוון שהעירייה שואפת להרבות את רווחיה מארנונה היא עשויה לטעון כי הנכס משמש למספר מטרות, ולא רק למטרת תעשייה, ועל כן חלקים שונים בו צריכים להיות מחוייבים בתעריפים שונים. כדי להוכיח לועדת הערר או לביהמ"ש לעניינים מנהליים כי זהו עניין של "טפל ההולך אחר העיקר" נדרש עורך דין הבקיא בפסיקה ובדיני ארנונה על סיווגיהם.

משרד עו"ד נועה טלבי ושות' מלווה את לקוחותיו משלב הגשת הבקשה לקבלת סיווג ארנונה לתעשייה דרך כל השלבים הנדרשים בתהליך, במקצועיות ובקפדנות. הניסיון הרב של המשרד בתחום הארנונה העסקית, בשילוב עם ניסיונו בתביעה עירונית ובייעוץ משפטי לוועדות ערר, מעניקים לו זווית פנורמית לבחינת סיכויי הבקשה ונטרול של גורמים מקשים ומתערבים. כל אלו שווים ללקוח זמן וכסף ומסייעים לו להגיע לפתרון הרצוי לו במהירות וביעילות.

על מנת שנוכל להתייחס לפנייתך באופן המקצועי ביותר, נשמח אם יצורף אליה דוגמא לחשבון ארנונה קיים, הודעה על חיוב ארנונה או מכתב ההודעה מהרשות המקומית עליו ברצונך לערער.

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

  1. הנחות ארנונה לעסקים
  2. ביטול רישיון עסק למפעלי תעשייה - NIMBY
  3. ערר ארנונה דוגמא
  4. חיובי ארנונה למפעלי תעשייה
  5. NIMBY למפעלי תעשייה ומטמנות
Call Now Button דילוג לתוכן

    צור איתנו קשר:    צרפו מסמך לבחירתכם: