ליווי משפטי לעסקים

ייעוץ משפטי לעסקים

ייעוץ משפטי בפתיחת עסק

לאורך מחזור החיים העסקי שב ועולה הצורך בייעוץ משפטי. בעת פתיחת עסק, מומלץ לקחת עורך דין לצורך ייעוץ משפטי ליציקת יסודות יציבים באמצעות עריכת הסכם מייסדים או הסכם שותפות עסקית, יצירת תקנון חברה, הסכם השקעה וכן הלאה. בשלב ההתחלה נקבעות ההתקשרויות החוזיות עם העובדים והספקים. זהו השלב שבו משרד עורכי הדין מסייע לעסק ליצור חוזים והסכמים ברורים שיצמצמו בעתיד את הסיכויים לתביעות שמקורן בפרשנות לא נכונה של הדברים.

לעתים נדרש בנוסף רישיון עסק. עסקים שבחרו במשרד עו”ד נועה טלבי ושות’ לצורך ליווי משפטי לפתיחת העסק החדש יקבלו תחת קורת גג אחת את הטיפול המלא גם בצרכי רישוי העסק, שכן זוהי אחת מההתמחויות המובילות של המשרד. בנוסף יקבלו את האפשרות לייעוץ בבחירת מיקום וחלוקת המשרדים באופן שיסייע להשיג הפחתת ארנונה לעסקים, במידה ואופי הפעילות של העסק, עונה על התנאים.

ליווי משפטי בפעילות העסק השוטפת

כמובן שגם תהליך שכירות הנכס או רכישתו יעשה בייעוץ משפטי של צוות המשרד – שיסייע להבטיח כי תהליך ההשכרה או המכירה נעשה בדרך הטובה והיעילה ביותר, שלא נעשו חריגות תכנון ובניה בנכס העלולות להחיל קנסות על בעל העסק וכן הלאה.

במהלך פעילותו השוטפת של העסק מתרחשות הזדמנות מחד ומהמורות מאידך, המסיטות אותו משגרתו: בין אם מדובר בחוזים המאפשרים לו לגדול או בהתגוננות מפני תביעות כנגדו של לקוחות או עובדים לשעבר, חשוב שיהיה לצידו משרד עורכי דין מקצועי שיספק לו ייעוץ משפטי ויסייע לו לעבור את המשברים הללו מבלי לפגוע בפעילות השוטפת.

ייעוץ משפטי בפירוק שותפות

בטווח הארוך של העסק מגיע לפעמים גם שלב של דעיכה, שבו השותפים מחליטים לפרק את החבילה ונדרש סיום יעיל ומהיר של השותפות. אם חלילה נגלע סכסוך שותפים, עדיין ניתן לנהלו באופן שיצמצם את הפגיעה בעסק ובנכסיו למינימום ההכרחי. פירוק חברה מרצון או שלא מרצון דורש טיפול על ידי עורך דין מסחרי, שכן קיימת פרוצדורה שעל העסק לפעול לפיה ותנאים שבהם הוא חייב לעמוד לשם ביצוע הפירוק.

לעורכי הדין במשרד עורכי דין נועה טלבי ושות’ ניסיון במשפט מסחרי, פירוק חברות ומטרייה רחבה של תחומים הרלוונטיים לליווי המשפטי של עסק בכל שלב ושלב. המשרד מציע את שירותיו ללקוחותיו על פי הצורך, או בפורמט של ריטיינר חודשי, במסגרתו הוא משמש כמחלקה המשפטית של החברה ומספק מענה עבורה בכל צרכיה המשפטיים – החל משלב התשתית וכלה בטיפול בשאלות בעלות אופי משפטי שעולות במהלך העבודה השוטפת.  

עורכי הדין במשרד הם ליטיגטורים וככאלו הם יודעים להופיע בפני בית המשפט בערכאותיו השונות. ניסיונם ועיסוקם בקשת רחבה של נושאים, המשיקים אלו לאלו, מאפשרת להם להציע ללקוחותיהם את המעטפת המשפטית הרחבה והטובה ביותר לעסקים ומעשירה את ארגז הכלים שלהם באלטרנטיבות פעולה לעת הצורך.

המשרד מציע שירותי ייעוץ משפטי לעסקים בתחומי:

– דיני חברות – החל מטיפול והקמת חברות ועסקים, דרך טיפול במיזוגים ורכישות וכלה בסכסוכי שותפים ובבקשה לפירוק חברה.

– דיני חוזים כתיבת הסכמים וחוזים לעבודה מול לקוחות העסק וספקיו, הסכמי שיתוף פעולה, הסכמי זכיינות, שיווק והפצה, ועוד.

דיני רישוי עסקים השגת רישיון עסק או חידושו, עבודה מול הגופים השונים על מנת לקבל היתרי הפעלה ורישוי לעסק.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
צור איתנו קשר: