ליטיגציה אזרחית

ליטיגציה אזרחית

ליטיגציה, או ייצוג בבתי משפט הוא אולי האסוציאציה המקושרת ביותר עם עורכי דין, הודות לסרטים וסדרות. במציאות, לא כל עורך דין יודע לעמוד מול בית משפט ולטעון את טענותיו באופן המשכנע ביותר. התקלות ראשונה עם עולם המשפט דומה לכניסה לעולם זר בו השפה והכללים שונים מהמוכר והידוע לנו. גם לליטיגציה הישראלית גוון ייחודי, שכן היא מושפעת מהאופי והתרבות הישראליים.

ערכה של ליטיגציה מקצועית

ניהול משפט כרוך בהוצאה כספית ניכרת, ובחירה בליטיגטור מנוסה תחייב לעתים תשלום שכר טרחה גבוה יותר. אך לבחירה בעורך דין אינו מנוסה ברזי הליטיגציה, עלול להיות מחיר יקר הרבה יותר. לעתים יש הזדמנות להחליף עורך דין באמצע ההליך ולתקן את נזקי העבר, אך במקרים הפחות טובים, לא ניתן לערער על פסיקות והחלטות שהתקבלו, והנזק ללקוח יכול להיות גדול מאוד. כך למשל ארע במקרה של תיק ליטיגציה שהגיע למשרדנו, של לקוח שעתירתו נגד עירייה נדחתה בבית המשפט המנהלי, וזאת רק כתוצאה מנקיטת הליך לא נכון על ידי עורך הדין שייצג בתיק. הלקוח הגיע בשלב מאוחר בו כבר לא היה ניתן לערער על פסק הדין.

לו בתחילת הדרך הלקוח היה מיוצג על ידי עורך דין המגיע מעולם הליטיגציה ובקיא במשפט מנהלי, התיק היה בעל סיכויים וודאיים להצליח. בשל הבחירה שנעשתה, התיק קרס לחלוטין ונסתם עליו הגולל מסיבות טכניות ומטעויות חמורות בייצוג. הלקוח נותר עם חוב של מעל חצי מיליון שקלים לעירייה ובעקבותיו נאלץ לפשוט רגל.

התמחותה של עו"ד נועה טלבי בבית המשפט המחוזי בתל אביב סיפקה לה היכרות עם תפקיד השופט במערכת המשפט הישראלית, הבנה של עומס התיקים עמו מתמודד כל שופט והתמצאות במזכירויות הגדושות בקהל רב. ניסיונה הרב כעורכת דין בתיקי ליטיגציה, בוררות וגישור רבים מסייעים לה לנהל את ההליך באופן המיטבי, המקצועי ולמקסם את סיכויי ההצלחה עבור הלקוח.

מתוך הכרה באחריות הכבדה המוטלת על כתפי עורך הדין המייצג והקפדה על מיומנות מקצועית גבוהה, משרד עורכי דין נועה טלבי ושות' בוחר שלא לקחת תיקי ליטיגציה בתחומים בהם אין לו היכרות מעמיקה, כדוגמת דיני אישות, אלא בוחר לייצג בתחומים בהם יש לו ניסיון רב-שנים – ליטיגציה אזרחית, מסחרית, תאגידית, מוניציפאלית ומקרקעין. זאת מתוך הבנה כי בסופו של יום אנו עוסקים בדיני נפשות ולעתים חיים שלמים תלויים בתוצאות ההליך המשפטי.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
צור איתנו קשר:צרפו מסמך לבחירתכם:

[honeypot website]