הנחות ארנונה לעסקים

ארנונה לעסקים

צווי הארנונה מפרידים בין ארנונה לאנשים פרטיים לבין ארנונה לעסקים ומגדירים רשימה של זכאים ליהנות מתעריף ארנונה מופחת בכל אחת מהרשימות. בעוד שאנשים פרטיים זכאים לקבלת הנחות בארנונה במובן הקלאסי של המילה, בעלי עסקים יכולים לקבל שינוי סיווג ארנונה המזכה אותם בתעריף ארנונה מופחת. מכיוון שמדובר בסמנטיקה משפטית, הביטוי הנפוץ גם כאשר מדובר בעסקים הינו הנחות בארנונה לעסקים, נעשה בו שימוש לצורך הנוחיות.

הפחתת ארנונה לעסקים: מי זכאי לסיווג ארנונה מוזל?

הפחתת ארנונה לעסקים אפשרית עבור עסקים העונים על רשימה ספציפית של סיווגי ארנונה כדוגמת בתי תוכנה,  מבני תעשייה, בתי מלון, בעלי מלאכה, סטודיו לאמן, וכדומה. לבעלי עסקים העונים להגדרות אלו מתוקף עיסוקם כדאי לשאוף לכדי שינוי סיווג ארנונה לעסק, שכן מדובר בחסכון בארנונה של עד כ-50%. עם זאת, כדאי לדעת כי הרשויות המקומיות מערימות קשיים ועל כן כדאי שאת תהליך הגשת הבקשה יעשה עורך דין לענייני ארנונה, שימנע טעויות שיביאו לסיווג לא נכון.

מתי ניתן להגיש בקשת שינוי סיווג ארנונה?

הגשת בקשה לשינוי סיווג ארנונה, או כפי שהיא מכונה בעגה המשפטית, השגה על ארנונה, אפשרית כאשר נשלחת לעסק הבקשה השנתית לחיוב ארנונה או כאשר מקבלים שומה מתוקנת מהעירייה. גם במקרה בו העסק מעתיק את מיקומו למקום חדש ניתן להגיש בקשה לסיווג ארנונה.

כדאי לנצל את ההזדמנויות הללו על מנת לנסות לזכות בהנחה, שכן במידה ומצליחים מדובר בחסכון של אלפי שקלים בחודש ויותר, כתלות בגודל המבנה. למעשה, התייעצות עם עורך דין ארנונה בטרם המעבר בנוגע לחלוקת החלל אליו עוברים, באופן שיתמוך בסיווג הנכס לצורכי ארנונה, יכולה לסייע בעת הגשת הבקשה, ולחסוך הרבה מאד כסף והליכים ביורוקרטיים.

האם אפשר להגיש בקשה לקבלת הנחות ארנונה לעסקים דרך רואה חשבון?

בשנים האחרונות החלו גם משרדי רואי חשבון לפעול מול הרשויות על מנת לבקש סיווג ארנונה עבור לקוחותיהם אך עקב הפרשנויות המשפטיות וסדרי הדין הייחודיים הנוגעים לתחום יכול התהליך להיות לא פשוט ולעבור מספר ערכאות. התהליך המשפטי בדיון בבקשת ארנונה לעסקים נעשה בוועדות ארנונה וממשיך בעת הצורך בבית המשפט לעניינים מנהליים, השונה באופן פעולתו מבתי משפט אחרים.

על כן, חשוב לפנות אל עו”ד ארנונה אשר גם יכיר את אופן פעולתם של ועדות הערר ושל בית המשפט לעניינים מנהליים ויתמחה במשפט מנהלי ומוניציפאלי בכלל ובדיני ארנונה בפרט. עניין זה אף בא לידי ביטוי באופן בו נגבה שכר הטרחה, שכן במשרדים המתמחים בתחום הארנונה הנוהג הוא לגבות אחוז חלקי מחסכון של שנה אחת בארנונה שיושג בסוף ההליך, לעומת במקומות אחרים בהם מוסכם על גביית החיסכון כולו.

מחפש עורך דין ארנונה עסקית? אלו שירותינו בתחום הארנונה

משרד עורכי דין נועה טלבי ושות’ בקיא בתחומי דיני ארנונה ומציע ללקוחותיו סל שירותים מקיף בתחום זה. המשרד מייצג נישומים רבים בתביעות כנגד רשויות מקומיות בתיקים שעניינם חיובי ארנונה שגויים, התיישנות חוב ארנונה, בקשות לשינוי סיווג ארנונה, בקשות הנחות בארנונה וכן הלאה. המשרד מלווה את לקוחותיו בתהליך החל מתהליך הבקשה לשינוי סיווג ארנונה ועד לשלבים מתקדמים כדוגמת עתירה לבית המשפט לעניינים מנהליים או הגעה להסדר שלא בהליך משפטי, בהתאם לצורך ולמקרה.

עו”ד נועה טלבי מכהנת כיועצת משפטית לוועדות ערר ארנונה ברשויות מקומיות שונות בארץ והיא, ועורכות הדין במשרדה, מתעדכנות באופן שוטף בפסיקה, בחקיקה ובנהלים בתחום זה וחיות את השטח. ניסיונן הרב מאפשר להן לתת ללקוחות את הפתרון הטוב ביותר ואת הייצוג המשפטי הנכון עבורם.

אחד מתיקיו הבולטים של משרד עורכי דין נועה טלבי ושות’ בתחום הארנונה הוא תיק התחנה המרכזית החדשה, במסגרתו הצליח המשרד להגיע לפסיקה תקדימית בתחום הארנונה הפוטרת את בעלי החנויות בתחנה המרכזית מתשלום ארנונה באופן רטרואקטיבי ומטילה את האחריות על בעלי מתחם התחנה המרכזית, שכן בעלי החנויות לא זכו להשתמש בחנויות אותן רכשו.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
צור איתנו קשר: