עורך דין מקרקעין

הסכם מכר לקראת קניית דירה או מכירתה

קניית דירה או מכירתה היא אחת העסקאות המשמעותיות ביותר שאדם עושה במהלך חייו. עבור רובנו מדובר במאורע שבו אנו מקבלים או מוציאים את סכום הכסף הגדול ביותר בימי חיינו ולכן קיימת חשיבות רבה לכך שהעסקה תתבצע על הצד הבטוח ביותר ועם מינימום סיכונים.

לא בכדי האחוז הגבוה ביותר של תביעות רשלנות נגד עורכי דין הינן תביעות בתחום המקרקעין בכלל ועסקאות מקרקעין בפרט. לכן עורך דין מקרקעין אשר יש לו היכרות עם התחומים הרבים שמשפיעים על כל עסקה ועסקה (לרבות תכנון ובניה, מיסוי, בתים משותפים, דיני חוזים, ארנונה וכיו"ב) יוכל להימנע מראש משגיאות נפוצות אשר נעשות ע"י עורכי דין שבקיאים בעריכת חוזים ותו לא.

היתרונות בבחירת עורך דין מקרקעין לעריכת הסכם מכר

על אף כי כל עורך דין יכול טכנית לערוך חוזה הסכם מכר, לבחירה במשרד עורך דין מקרקעין, תכנון ובנייה, נדל"ן ואף מיסוי יש יתרון רב בסיטואציה זו, שכן היא עשויה למנוע טעויות יקרות ערך.

משרד עו"ד מקרקעין ונדל"ן בוחן לא רק את הדברים המתבקשים מאליהם בעת חתימה על חוזה – שהנכס רשום על שם המוכרים, שלא קיימים הגבלות ועיקולים וכן הלאה, אלא גם את הדברים שנובעים מוותק של מעל לעשור ומעיסוק רב בתיקים אלו.

כך למשל, ביכולתו להפנות את תשומת לב הקונים לבדיקת חריגות בניה בנכס שעלולות להגיע לכדי צווי הריסה מהרשות המקומית ולקנס משמעותי. נכס שבנוי בחריגה מהיתר בניה עלול לגרום נזקים כלכליים כבדים ואף לסבך את בעליו באישום פלילי. בנוסף, עורכי דין תכנון ובנייה מסוגלים להעריך את זכויות הבנייה הפוטנציאליות, להכיר את התב"ע המקומית ומכאן את הפוטנציאל הכלכלי החבוי בנכס. ידע מסוג זה יכול להפוך את העסקה לכדאית.

בנכסים רבים קיימות בעיות ברישום הנכס כדוגמת העדר פרצלציה, אי העברת זכויות מהחברה המשכנת, בעיות רישום בטאבו או רישומים לא מעודכנים ברשות מקרקעי ישראל וכן הלאה. עורך דין מקרקעין הבקיא בתחומים אלו יכול להתריע על כך ללקוחותיו מראש ולהעריך את פרק הזמן הדרוש על מנת שהרישומים יוסדרו ולאפשר להם להחליט האם ברצונם לרכוש נכס הנמצא במצב זה או להמשיך בחיפוש אחר נכס אחר.

תחום נוסף אשר אינו מוכר לרב משרדי עורכי הדין הינו רישום בתים משותפים. עובדה מצערת היא שלפי תפיסת הכלל (וגם של בעלי המקצוע) מדובר בתוצר פנימי של דיירים ושכנים לבניין או לקומפלקס שיתופי כגון בית דו-משפחתי, אולם לעתים רישומים אלה משפיעים ישירות על זכויות בעל הנכס. לא פעם נתקלים עורכי דין במצבים בהם הלקוח חשב שרכש נכס מסוים יחד עם דירה (למשל חניה או מחסן) ובדיעבד נתגלה כי אותו נכס לא הוצמד לו לפי דיני רישום בית משותף ועל-כן שייך בחלקים שווים ללקוח יחד עם כל שכניו.

שיקולי מס שבח ומס רכישה יכולים אף הם להפוך רכישה שנראית כדאית על הנייר, לעסקה שהאטרקטיביות שלה מוטלת בספק. משרד עו"ד נועה טלבי ושות' בודק את היבטי המיסוי טרם ביצוע העסקה ומסייע ללקוחותיו לבחון אם העסקה שמולו כדאית לפני שהם מתחייבים לה. במידת הצורך, בעסקאות מורכבות במיוחד, משרד עו"ד נועה טלבי ושות' משתף פעולה עם אחד המשרדים המובילים בארץ בתחום מיסוי מקרקעין וביחד עמו מוגשת שומת המס וכן, עם מספר אדריכלים מנוסים אשר יכולים לבחון את מצב התכנון והבנייה של הנכס.

עורכות הדין במשרד עו"ד נועה טלבי ושות' עוברות דרך קבע השתלמויות בתחומי מקרקעין, תכנון ובנייה ומיסוי מקרקעין. הן בעלות ניסיון רב ונותנות ללקוחות המשרד את הליווי המשפטי הטוב ביותר בתחום עסקאות המכר. המשרד מציע ללקוחותיו שני אפיקים לבחירה, שמטרתם לספק ללקוח מקסימום מידע על הנכס ומצבו ומכאן על כדאיות הרכישה:

חבילת ליווי משפטית בסיסית עבור הסכם מכר:

– בדיקת רישומי נכס ובעלות
– בדיקת עיקולים וחובות
– עריכת הסכם מכר
– דיווח על עסקת המכר לרשויות המס
– בדיקת מצב רישום בית משותף
– ביצוע העברת זכויות

חבילת ליווי משפטי מורחבת עבור הסכם מכר:

– בדיקת רישומי נכס ובעלות
– בדיקת עיקולים וחובות
– עריכת הסכם מכר
– בדיקת חריגות בניה
– בדיקת זכויות בניה שטרם מוצו
– בדיקת מצב רישום בית משותף ותקנון
– בדיקת חישוב מס שבח ומס רכישה טרם רכישה
– בדיקת אדריכל למצב התכנון והבנייה של הנכס
– דיווח על עסקת המכר לרשויות המס
– בדיקת מצב רישום בית משותף
– ביצוע העברת זכויות

 

צור איתנו קשר:צרפו מסמך לבחירתכם: