שינוי סיווג ארנונה | ארנונה בית תוכנה | Software Companies Municipal Property Tax

ארנונה לבית תוכנה

רשויות מקומיות רבות מחזרות אחר חברות היי-טק ומעוניינות כי אלו יעתיקו את משרדיהן אל תחומן על מנת לספק מקומות עבודה ולמשוך אוכלוסיה חזקה לאזור. אחת הדרכים המרכזיות בהן הן משתמשות כדי למשוך חברות היי-טק, היא באמצעות שינוי סיווג ארנונה ל"בית תוכנה", אשר צו הארנונה מקנה לו תעריף הזול בכמחצית מתעריפו של בניין משרדים.

מכיוון שההגדרה הפופולרית לפעולה זו בקרב עסקים הינה הנחת ארנונה לבית תוכנה, נשתמש בה לצורך הנוחיות במאמר זה, אך נזכיר כי משפטית מדובר על שינוי סיווג ארנונה ממשרדים לבית תוכנה ולא על הנחה במובנה הקלאסי. זאת משום שמדובר בסיווגי ארנונה המיועדים לעסקים ולא לאנשים פרטיים.

איך משנים סיווג ארנונה לבית תוכנה?

קבלת סיווג בית תוכנה לא נעשית באופן אוטומטי. בתי תוכנה המעוניינים בכך צריכים להגיש בקשה לשינוי סיווג ארנונה כבית תוכנה בעת המעבר למשרדים החדשים. הדרך האופטימלית לעשות זאת היא להתייעץ עם עורך דין ולהזמינו לסיור במקום עוד בטרם מאכלסים את החדרים, שכן, האופן שבו הנכס מחולק והציוד שנמצא בו מסודר יכול לקבוע האם הבקשה תתקבל או לא ויכול לסייע לבקשת הסיווג להתקבל.

קבלת סיווג כבית תוכנה מותנה בכך שחלקו של ייצור התוכנה מתוך הכנסות העסק הינו עיקרי וכי השטח המוקצה לייצור התוכנה מהווה את עיקרו של העסק. בעת בחינת הבקשה לשינוי סיווג הארנונה נבחנים הנתונים הניתנים על ידי החברה באופן וולנטרי, אך גם נתונים הניתנים לאיסוף אודותיה באמצעות אתר האינטרנט שלה, דו"חות שנתיים וכן הלאה, שיכולים להעיד על המבנה הארגוני של החברה ועל המשקל של פיתוח התוכנה מכלל פעילותה.

הצגה לא נכונה של הנתונים או אי התאמה בין המידע במדיות השונות עלולה להביא לדחיית הבקשה ולאי קבלת הסיווג הרצוי וכן לשמש כנגד החברה בוועדת ערר או במידה והתיק מגיע לבית המשפט לעניינים מנהליים, ועל כן מומלץ להעזר בשירותי משרד עו"ד ארנונה כבר בשלב הראשוני בו מגישים בקשת שינוי סיווג ארנונה.

חשוב לציין כי פעמים רבות הנחת ארנונה לבית תוכנה ניתנת רק על אזורי הפיתוח של המתכנתים, כך שעבורם משולם תעריף נמוך ועבור אזור המנהלה משולם התעריף הרגיל של המשרדים. עם זאת, עדיין מדובר בחסכון משמעותי לאורך זמן.

ההבדלים בין רשויות מקומיות בנוגע לסיווג בית תוכנה

כל רשות מקומית יכולה להגדיר באופן שונה מהו בית תוכנה ומהם התעריפים אותם היא בוחרת להציע לסיווג זה. את סיווגי הארנונה לבית תוכנה לפי רשויות מקומיות ולפי שנים ניתן לראות כאן:

  1. סיווג ארנונה בית תוכנה 2021 ברשויות השונות
  2. בית תוכנה תעריפי ארנונה
  3. הנחת ארנונה לבית תוכנה
  4. שינוי סיווג ארנונה | ארנונה בית תוכנה | Software Companies Municipal Property Tax
  5. סיווג כבית תוכנה 2020

דגשים לבקשה לשינוי סיווג ארנונה כבית תוכנה

ההגדרה של בית תוכנה לצורך קבלת סיווג ארנונה היא ספציפית למדי, לכן לפני שנכנסים לתהליך זה רצוי להתייעץ עם עו"ד ארנונה ולראות האם החברה עומדת בהגדרה זו כלשונה.

כך למשל, חברה שפיתחה בעבר תוכנה וכיום עוסקת בעיקר בשיווקה או במכירת מינויים אינה עונה כבר להגדרת בית תוכנה ואינה זכאית להנחה. במקום לעבור תהליך מייגע, התייעצות ראשונית עם עו"ד ארנונה יכולה לחסוך לה עלויות וזמן.

תהליכי שינוי סיווג יכולים להתרחש ולהבחן כל שנה מחדש ולכן גם אם קיים תיק בתהליך עבור שינוי סיווג ארנונה לבית תוכנה עבור שנה מסוימת ניתן בשנה הבאה להגיש בקשה נוספת ובלתי תלויה עבור שינוי סיווג ארנונה.

היתרון שלנו לרשותך

משרד עורכי דין נועה טלבי ושות' הוא משרד עו"ד לעסקים ובעל ניסיון רב בייצוג בתי תוכנה בבקשת הנחות ארנונה ובתהליכי שינוי סיווג ארנונה. בהיותנו משרד עו"ד רשויות מקומיות המייצג בתי עסק בתיקים מול הרשות מחד, ופועל לצד הרשות המקומית כחלק ממערך התביעה העירונית וכחלק ממערך ועדות הערר, היכולת של המשרד לזהות את סיכויי ההצלחה של הבקשה, לנטרל את המוקשים שמובילים לדחיית בקשות ולהגדיל את סיכויי ההצלחה של הלקוח גבוהה ומספקת תוצאות בשטח.

המשרד מציע ללקוחותיו סיור במבנה וייעוץ בנוגע לחלוקת החלל באופן שיתמוך בבקשת שינוי סיווג ארנונה לבתי תוכנה באופן מיטבי, וכן מלווה את לקוחותיו בתהליך זה.

על מנת שנוכל להתייחס לפנייתך באופן המקצועי ביותר, נשמח אם יצורף אליה דוגמא לחשבון ארנונה קיים, הודעה על חיוב ארנונה או מכתב ההודעה מהרשות המקומית עליו ברצונך לערער.

Call Now Button דילוג לתוכן
צור איתנו קשר:צרפו מסמך לבחירתכם: